کشورهای شرق آسیا حدود بیست سال است که در صدر این ره‌بندی قرار دارند و سطح علمی دانش‌آموزان این کشورها بسیار بالاست. سازمان بین‌المللی ارزیابی موفقیت‌های تحصیلی جدیدترین رتبه‌بندی دانش‌آموزان در ریاضیات و علوم را منتشر کرد که براساس آن کشورهای شرق آسیا همچنان پیشتاز هستند.

 

 
 
 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

 رده‌بندی دانش‌آموزان جهان در ریاضیات

 

 

 

رده‌بندی دانش‌آموزان در ریاضیات 

 

نکته قابل توجه در این رده‌بندی رقابت شدید بین پنج کشور اول و اختلاف چشمگیر آنها با بقیه کشورهاست. برای مثال در جدول امتیازات ژاپن به عنوان کشور پنجم فقط چهار امتیاز از کره جنوبی در رتبه چهارم کمتر دارد، اما بیش از 20 امتیاز از ایرلند شمالی که در رده ششم قرار دارد جلوتر است. دانش‌آموزان آمریکایی در این رده‌بندی در رتبه چهاردهم قرار گرفته‌اند.دانش‌آموزان آمریکایی در این رده‌بندی در رتبه چهاردهم قرار گرفته‌اند. این فهرست که هر چهار سال یک‌ بار منتشر می‌شود، در آخرین بررسی بیش از 600 هزار دانش‌آموز را مورد بررسی قرار داده است. در این رده‌بندی که دانش‌آموزان رده های سنی 10 تا 14 سال حضور دارند، کشورهای سنگاپور، هنگ‌کنگ، کره جنوبی، چین و ژاپن به ترتیب اول تا پنجم هستند. در این رده‌بندی دانش‌آموزان ایرانی در رتبه 42 بالاتر از دانش‌آموزان عمان، عربستان، کویت و آفریقای جنوبی قرار دارند. در انتهای لیست کشورهای مالزی، لبنان، تایلند، مصر و بوتسوانا (جنوب آفریقا) قرار دارند.

 

 

 

 

   

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره رده‌بندی دانش‌آموزان جهان در ریاضیات با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)