ثبت‌ نام آزمون دکتری تخصصی سراسری و آزاد ۱۳۹۷ از ۲۴ بهمن ماه آغاز می شود. داوطلبان می‌توانند تا تاریخ 96/12/04 جهت ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند. داوطلبان باید با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و وارد کردن اطلاعات ثبت‌نام ، مراحل ثبت نام خود را کامل کنند. آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی در روز های پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردبیهشت ماه ۹۷ برگزار می‌شود. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اضافه شدن درس استعداد تحصیلی به آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۹۷ اطلاع داده است و امسال براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای تحصیلات تکمیلی همه رشته‌های آزمونی بدون استثنا یک واحد درسی استعداد تحصیلی را هم دارند که این درس با ضریب یک در آزمون امسال اضافه شده است و نمونه سئوالات مربوط به این آزمون از ۶ ماه پیش روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است.

داوطلبان هر سوالی که در خصوص زمان ثبت نام آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی سراسری و آزاد 97 و یا آزمون فلوشیپ پزشکی دارند، می توانند برای کسب اطلاعات دقیق با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنند.

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

 

 

 زمان ثبت نام آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی سراسری و آزاد 97

 

 

 

 

زمان ثبت نام آزمون فلوشیپ پزشکی 97

 

 

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۷ از طریق دانشگاه های متولی برگزاری آزمون توزیع و آزمون هم زمان در ۱۳ اردیبهشت ۹۷ برگزار می شود. آزمون پذیرش دستیاران دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۳۹۷ بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی به صورت غیر متمرکز و توسط دانشگاه های مجری برنامه آموزشی برگزار می شود. جهت تسهیل فرآیند ثبت نام و جلوگیری از تداخل بین دانشگاه های مختلف، ثبت نام این آزمون به صورت متمرکز از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می پذیرد. بررسی مدارک نیز توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی انجام می شود. طراحی سئوالات و برگزاری آزمون های کتبی، شفاهی به صورت منفرد یا ترکیبی از روش های OSCE، PMP، مصاحبه ساختارمند یا سایر روش های نوین ارزشیابی و اختصاصی مرتبط با رشته خود، تصحیح اوراق، بررسی اعتراضات به عهده دانشگاه مجری برنامه آموزشی تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) است.

 

 

 

 

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 96 – 97

 

شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی مواردی چون، معدل کل دیپلم بالاتر از 17، معدل مقطع کارشناسی بالاتر از 16، حداکثر 25 سال سن در زمان ثبت نام آزمون (متولدین 25 دی ماه 1370 به بعد) که البته مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می شود. همچنین دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه برای متقاضیان آقا هم از شرایط ثبت نام است. البته متقاضیانی که خدمت نظام وظیفه آنان حداکثر تا قبل از شروع نیمسال اول سال تحصیلی 97 – 96 (زمان ثبت نام پس از قبولی) به اتمام می‌رسد می‌توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند. اما اگر پذیرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام کارت پایان خدمت دریافت نکرده باشند، قبولی آنها لغو خواهد شد و در این صورت دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال مکاتبه با سازمان نظام وظیفه و دریافت مجوز یا مهلت و همچنین در مورد خسارات احتمالی وارد شده به داوطلب نخواهد داشت

 

 

 

 

شرایط اختصاصی آزمون فلوشیپ پزشکی

 

- داشتن مدرک دانشنامه تخصصی رشته پیش نیاز و یا گواهی قبولی آن از دانشگاه ها یا مراکز مورد تایید وزارت بهداشت.

- داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا معافی برای آقایان.

- اعضای هیات علمی رسمی (قطعی یا آزمایشی) برای تحصیل در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) نیاز به گزینش عمومی مجدد ندارند.

- عدم اشتغال به تحصیل در یکی از رشته های فوق تخصصی پزشکی و دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) و Ph.D (به جز دستیاران دوره پزشک پژوهشگر).

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی سراسری و آزاد 97 با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)