شرایط ثبت نام کارشناسی اشد فرهنگیان

 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

 

 

 

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 

 

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فرهنگیان هستند و برای قبولی در مقطع ارشد نیاز به مشاوره تحصیلی در خصوص قبولی در این آزمون و اطلاع از زمان برگزاری آزمون ارشد فرهنگیان دارند و همچنین افرادی که دانشجوی دانشگاه فرهنگیان نیستند و در خصوص امکان ورود به این دانشگاه سوالاتی دارند می توانند با مشاوران تحصیلی صدای مشاور در تماس باشند و راهنمایی های لازم را دریافت کنند. 

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر سه نوع دانشجو می‌پذیرد: ۱. دانشجوی کارشناسی ارشد پیوسته (دانشجومعلم): این افراد با مدرک تحصیلی دوره متوسطه و از طریق آزمون سراسری و پس از مصاحبه و گزینش انتخاب می‌شوند. نحوه آموزش این دانشجومعلمان به صورت تمام‌وقت و شبانه‌روزی است. برنامه کلاسی این دانشجومعلمان روزهای شنبه تا چهارشنبه است. آنان از ابتدای تحصیل به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند و تعهد خدمت می‌دهند و پس از پایان تحصیلات به عنوان معلم در مدارس مشغول به کار خواهند شد. ۲. دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته (معلم‌دانشجو): این افراد در واقع معلمان دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند که در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ادامه تحصیل می‌دهند. برنامه کلاسی این معلم‌ دانشجویان معمولاً روزهای پنجشنبه و جمعه است یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است و آنان می‌توانند در کلاسها شرکت کنند. ۳. دانشجوی کارشناسی ارشد ارشد از میان معلمان، که در حال حاضر به شکل محدود است و در آینده تعداد بیشتری دانشجو را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد پذیرفت.

 

 

 

 

 

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97-98

 

در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97 ، 17 هزار معلم استخدام می شود. اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم از 9 آبان 97 شروع می شود. در مرحله تکمیل ظرفیت 4200 دانشجو معلم جذب می شوند. داوطلبان استخدام دانشگاه فرهنگیان ، برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، می توانند پاسخ تمامی سوالات خود را در خصوص دانشگاه فرهنگیان از مشاوران سامانه صدای مشاور دریافت کنند. افراد جذب شده در دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم باید به مدت یک سال دوره آموزشی بگذرانند.

 

 

  

 

 

 

شرایط ثبت نام آزمون اعزام به خارج فرهنگیان 

 

در کل 453 نفر شامل 298 معلم اعزامی و 155 نفر تبعی از این معلمان به مدارس ایرانی خارج از کشور اعزام می‌شوند. افراد تبعی که به همراه معلمان اعزام خواهند شد، همسر و فرزندان این معلمانی هستند که خودشان هم معلم بوده و با شروع سال تحصیلی به مدارس ایرانی اعزام خواهند شد؛ حقوق معلمان اعزامی و پذیرفته شده به صورت ارزی پرداخت و حقوق معلمان تبعی به صورت ریالی پرداخت می‌شود. 231 معلم اعزامی و 133 نفر افراد تبعی همراه این معلمان به ماموریت در سال 93 اعزام شدند. در سال های 89، 90 و 91 آزمون اعزام به خارج برای معلمان برگزار شد که این روال نمی‌پسندم و باعث دپوی 970 نیرو در این خصوص شد. تا زمانی که این افراد را اعزام نکنیم امکان برگزاری آزمون جدید نخواهیم داشت و در سال جاری قرار است 453 نفر به مدارس خارج از کشور اعزام شوند حالا اینکه چه تعدادی بتوانند ویزا دریافت کنند هنوز مشخص نیست. معلمانی که به مدارس ایرانی خارج از کشور اعزام می‌شوند باید به مدت دو سال در ماموریت باشند و سپس به کشور بازگردند؛ ضمن اینکه افراد اعزامی دیگر نمی‌توانند در آزمون‌های بعدی اعزام شرکت کنند.

 

 

 

 

 

 

شرایط اختصاصی گزینش آموزش و پرورش

 

1- بیماری‌های چشم:

-نداشتن دید کمتر از 10.10 در یک چشم، پس از اصلاح با عینک و نداشتن دید کمتر از 10+ 16.10 در دو چشم، پس از اصلاح با عینک

- هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هر دو چشم

- دوربینی غیرقابل درمان و نیستاگموس شدید هر دو چشم

- ضایعات وسیع، شدید و غیرقابل درمان در هر دو قرنیه

-کوررنگی (برای رشته‌های آموزش ابتدایی و رشته‌های هنر و رشته‌هایی که شناخت رنگ و طیف نوری در آنها ضروری می‌باشد، ممنوع است و در بقیه رشته‌ها بلامانع است)

-نابینایی در یک چشم

سایر موارد: بیماری‌های پوست و مو/بیماری‌های سر و صورت (گوش، گلو، بینی، گردن، فک و دندان‌ها)/بیماری‌های ریه‌ها و قفسه سینه/بیماری‌های قلب و عروق/بیماری‌های سیستم ادراری، کلیه و تناسلی/بیماری‌های مغز و اعصاب/بیماری‌های اعصاب و روان/بیماری‌های اندام‌ها، استخوان‌ها و مفاصل/بیماری‌های غدد و هورمون‌ها و متابولیک/بیماری‌های خون و غدد لنفاوی و بدخیمی‌های آنها/بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی/بیماری‌های خود ایمنی و رماتولوژی/بیماری‌های عفونی/بیماری‌های زنان/ کلیه ناهنجاری‌های ژنتیکی و مادرزادی که منجر به اختلال عملکرد عادی فردی شود.

2- قدرت شنوایی: کمی شنوایی داوطلب نباید بیش از 40 دسی بل باشد داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود.

3- برخورداری از مدرک فوق دیپلم برای استادکاری : متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموزی (استادکاری)، می‌بایست دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم پیوسته بوده یا در صورت دارا بودن فوق دیپلم ناپیوسته، مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.

4- برخورداری از حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی براساس شرایط احراز شغل در طرح طبقه بندی مشاغل معلمان.

5- گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون جامع براساس ضوابط مربوط

6- تغییر منطقه محل خدمت بعد از قبولی و قبل از استخدام و اشتغال به کار تحت هر شرایطی (تاهل، تجرد، تکفل، فوت والدین، تبعیت از همسر، همسر کارمند ارگان و یا نهاد خاص، استفاده سهمیه خاص و...) ممنوع بوده و بعد از اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان می‌باشد.

7- پذیرفته‌شدگان آزمون نهایی آزمون استخدامی مکلفند، تعهد کتبی مبنی بر 10 سال خدمت (به شراط تمدید استخدام) در محل جغرافیایی مورد تقاضا به آموزش و پرورش بسپارند. (استخدام و اشتغال آنان منوط به سپردن تعه محضری خواهد بود.)

8-افرادی که در زمان ثبت نام دارای مدارک تحصیلی بالاتر می‌باشند (استادکاری بالاتر از فوق دیپلم – دبیری، هنرآموزی و... بالاتر از فوق لیسانس) نمی‌توانند در آزمون فوق شرکت کنند و در صورت شرکت و قبولی در هر یک از مراحل (قبل از استخدام و یا بعد از استخدام) حذف خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کارشناسی اشد فرهنگیان با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)