سرفصل دروس کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توانید جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595 

 

 

 

 

سرفصل دروس کارشناسی ارشد آزاد

 

دانشجویان در مقطع ارشد دانشگاه آزاد برای اطلاع از سرفصل دروس ارشد می بایست به سایت مربوط هر واحد دانشگاه آزاد که ثبت نام کرده اند مراجعه نمایند تا لیست سرفصل دروس ارشد رشته مدنظرشان را مشاهده کنند. داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 97-98 باید برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد 97-98 ، مطالعات خود را بر اساس منابع کنکور ارشد تنظیم نمایند و لازم است قبل از ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 97-98 از سرفصل دروس کارشناسی ارشد رشته ی خود آگاهی کافی را کسب نمایند. داوطلبان گرامی می توانند جهت اطلاع از سرفصل تمامی دروس کارشناسی ارشد و دریافت پاسخ سوالات خود در خصوص آزمون ارشد با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشند.

 

 

 

 

 

 

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد آزاد  

 

همان طور که می دانید اکثر دانشجویان تمایل به تحصیل در مقطع ارشد را دارند و رقابت در آزمون کارشناسی ارشد باعث شده ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد متقاضیان بیشتری را داشته  باشد. دانشگاه آزاد با شرایط خاصی که برای ورود داوطلبان بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد ایجاد کرده تحصیل دانشجویان را تسهیل کرده است. انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری جدا است. زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از روز پنج شنبه 09/16 آغاز می‌شود و تا روز چهارشنبه ۲۲ آذر ماه فرصت باقی است. این آزمون نیز پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم اردیبهشت سال آینده در حوزه‌های امتحانی برگزار خواهد شد. برای اطلاع از ثبت نام کنکور ارشد 98 می توانید سوالات خود را از مشاوران سامانه صدای مشاور بپرسید.

 

 

 

 

 

 


تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه آزاد

 

رشته دوم باید دارای چه شرایط و ویژگی هایی باشد؟امکان تحصیل همزمان در دو رشته تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی امکان پذیر است و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مجاز به تحصیل همزمان در دو رشته نمی باشند. دانشجو در هر نیمسال تحصیلی، حداکثر می تواند ۲۷ واحد از مجموع دروس دو رشته را بگذراند. دانشجویان پسر، پس از فارغ التحصیلی از هر دو رشته به سازمان نظام وظیفه معرفی خواهند شد. رشته دوم یا باید جزو رشته های مورد نیاز توسعه فرهنگی و یا مورد نیاز توسعه علمی کشور باشد و یا مکمل رشته اول دانشجو باشد در غیر این صورت باید به بررسی و تایید شورای آموزشی دانشگاه رسیده و سپس برای تایید نهایی به معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شود. اگر دروس عمومی و برخی دروس پایه، اصلی و تخصصی دانشجو در هر دو رشته یکسان باشد نیازی به گذراندن مجدد آن دروس در رشته دوم نیست. دانشجو در صورت گذراندن حداقل دو نیمسال تحصیلی می تواند جهت تحصیل در رشته دوم در خواست خود را که به تایید استاد مشاور رسانده، به معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل خود برساند. 

 

 

 

 

 

 

 

تحصیل همزمان در آزاد و پیام نور

 

دانشجویان ممتازی که در خصوص شرایط تحصیل همزمان در دو رشته نیاز به مشورت دارند می توانند از طریق تماس با مشاوران صدای مشاور از امکان ادامه تحصیل در رشته دوم در همه دانشگاه‌ها آگاهی لازم را کسب کنند منتهی باید توجه داشته باشید که دانشجویان متقاضی باید شرایط اولیه امکان تحصیل در دو رشته را داشته باشند. دانشگاه‌های غیرانتفاعی، آزاد و پیام‌نور نیز امکان تحصیل همزمان را فراهم آورده اند. همچنین داوطلبان مورد نظر می توانند جهت اطلاع از تفاوت ثبت نام پیام نور و آزاد و شرایط تحصیل در این دو دانشگاه با مشاوران مربوطه در ارتباط باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سرفصل دروس کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611 با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)