شرایط تغییر رشته در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

 

 

تغییر رشته در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

 

دانشجویان در حین تحصیل گاهی پیش می آید که نسبت به رشته خود بی علاقه می شوند و تلاش می کنند بتوانند تغییر رشته دهند. تغییر رشته تحصیلی موضوعی نیست که بشود عجولانه تصمیم گرفت و باید با مشاوره از افرادی که تغییر رشته داده اند و یا استفاده از مشاوران تحصیلی مجرب تمامی شرایط رشته های مدنظر خود را پرسید و با بررسی دقیق تصمیم گیری کرد.  دانشجویانی که می خواهند از در خصوص شرایط تغییر رشته ارشد آزاد و آینده شغلی آن و یا امکان تغییر رشته از مشاوره تحصیلی استفاده کنند، می توانند با ما در ارتباط باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

شرایط تغییر رشته در دانشگاه پیام نور 

 

تغییر رشته در دانشگاه پیام نور یک بار و فقط در دوره کارشناسی ممکن است و دانشجویان کارشناسی ارشد امکان تغییر رشته ندارند. دانشجویان پیام نور به دو روش امکان تغییر رشته دارند.

در روش اول که دانشجویان در کنکور سراسری شرکت کرده اند ، بعد از گذراندن حداقل ۱۲ واحد و داشتن شرایط زیر می توانند تغییر رشته دهند :

 

روش اول:

 

دانشجویان دوره كاردانی و كارشناسی پیوسته با داشتن شرایط زیر می توانند از یك رشته یا گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در یك گروه آزمایشی دیگر و در همان مركز / واحد تغییر رشته یا گرایش دهند .
1 : رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان مركز / واحد وجود داشته باشد.
2 : نمره اكتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره كشوری آن رشته یا گرایش کمتر نباشد.
3 : دانشجو حداقل یك نیمسال تحصیلی و حداقل ۱۲ واحد درسی (غیر دروس جبرانی) را گذرانده باشد.
4 : ادامه تحصیل دانشجو در سنوات مجاز باقیمانده ممکن باشد.
5 : مركز / واحد و شورای آموزشی استان موافقت نمایند.
6 : تغییر رشته گرایش فقط برای یك بار و در همان مقطع ممکن است.

 

روش دوم:

 

در صورت داشتن شرایط زیر امکان تغییر رشته برای کلیه دانشجویان کارشناسی پیام نور ورودی کنکور سراسری ، فراگیر و بدون آزمون ( سوابق تحصیلی ) وجود دارد:
1 : دانشجویان گروه آزمایشی علوم انسانی و هنر در صورت گذراندن حداقل ۱۲ واحد درسی با معدل ۱۴ و بالاتر می توانند در داخل گروه آزمایشی علوم انسانی و هنر در مركز/ واحد محل تحصیل تغییر رشته دهند.
2 : دانشجویان گروه ازمایشی علوم ریاضی و علوم تجربی با گذراندن حداقل ۱۲ واحد درسی با معدل ۱۴ و بالاتر می توانند به كلیه رشته های فعال در مركز / واحد محل تحصیل تغییر رشته نمایند.
3 : در صورتی كه رشته مورد نظر دانشجو در مركز ارائه نمی گردد پس از كسب شرایط تغییر رشته می توانند تقاضای مهمان دائم به مركز مجری رشته نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تغییر رشته در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)