تمامی دانشجویان دانشگاه پیام نور برای انجام امور اداری و انتخاب واحد خود باید در زمان مشخصی که در تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور ذکر شده به واحد آموزشی و یا سیستم گلستان بخش پرتال شخصی خود مراجعه کنند. دانشجویانی که در خصوص سقف مجاز انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور و یا زمان انتخاب واحد پیام نور سوالاتی دارند می توانند با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

سقف مجاز انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور

 

 

سقف مجاز انتخاب واحد کارشناسی پیام نور

 

دانشجویان ترم آخر (زمانی ترم آخر محسوب می شوید که حداکثر ۲۴ واحد یا کمتر واحد باقی مانده باشد) بدون در نظر گرفتن معدل ترم قبل می توانند تا سقف ۲۴ واحد انتخاب واحد کنند.

حداقل انتخاب واحد مجاز برای دانشجویان کارشناسی ای که خدمت در پیش دارند، ۱۲ واحد و برای دیگران ۸ واحد است.
۱- اگر معدل ترم قبل دانشجو بالاتر از ۱۷ باشد، تا ۲۴ واحد درسی مجاز به انتخاب واحد می باشد.

۲- اگر معدل ترم قبل دانشجو ۱۲ تا ۱۶٫۹۹ باشد، تا ۲۰ واحد درسی مجاز به انتخاب واحد می باشد.
۳-اگر معدل ترم قبل دانشجو ۱۱٫۹۹ یا کمتر باشد، تا ۱۴ واحد درسی مجاز به انتخاب واحد می باشد.

 


سقف مجاز انتخاب واحد کارشناسی ارشد پیام نور

 

حداقل انتخاب واحد برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۶ واحد است.

اگر دانشجویی ترم قبل از انتخاب واحد مرخصی تحصیلی داشته باشد یا غیبت در کلیه امتحانات و … در واقع به هر علتی معدل ترم قبل را نداشته باشد ملاک معدل معیار انتخاب واحد وی معدل آخرین ترمی می باشد که در امتحانات شرکت کرده باشد.۱- اگر معدل دانشجو بالاتر از ۱۴ باشد، دانشجو مجاز به انتخاب واحد تا ۱۴ واحد می باشد.
۲- اگر معدل دانشجو ۱۳٫۹۹ یا کمتر باشد، دانشجو مجاز به انتخاب واحد تا ۸ واحد می باشد.

 

 

زمان حذف و اضافه در دانشگاه پیام نور

 

در دانشگاه پیام نور ، پس از انتخاب واحد یک زمان مشخص می شود جهت حذف دروس و یا انتخاب دروس دیگر. این زمان از آن جهت اهمیت دارد که در زمان انتخاب واحد زمان تشکیل برخی کلاس ها مشخص نیست. اما در زمان حذف و اضافه اگرکلاسها تداخل داشتند امکان تغییر وجود دارد. زمان حذف و اضافه برای سال تحصیلی 97 – 96 از 17 مهر شروع و تا 24 مهر ادامه دارد.

 

 

نکات مهم انتخاب واحد مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته


۱- دانشجویانی که فقط ۲ درس نظری باقیمانده جهت اتمام تحصیلات کارشناسی دارند ، می توانند این دروس را به صورت معرفی به استاد بگیریند.
۲- در صورتی که نمرات دانشجویی در نیمسال قبل قطعی نشده باشد ، دانشجو باید ضمن پیگیری جهت قطعی شدن نمره خود ، با محاسبه دستی معدل ، نسبت به انتخاب واحد با معیارهای مذکور اقدام نماید.
۳- چنانچه دانشجو به هر دلیلی (سهوا و یا باز بودت سایت به علت بروز شدن و … ) ، بیشتر از حد مجاز انتخاب واحد نماید و یا پیش نیازها را رعایت نکند ، در این صورت واحدهای مازاد و عدم رعایت پیش نیاز پذیرفته نمی شود ، ضمن اینکه دانشجو شهریه را از دست می دهد.
۴- دانشجو ملزم است بر اساس برنامه لیست ارائه دروس رشته تحصیلی خود پیشنیازها را رعایت نماید.
۵- دانشجویان نیمسال آخر (دانشجویی است که حداکثر ۲۴ واحد باقیمانده دارد ) می توانند کلیه واحدها را بدون در نظر گرفتن معدل ترم قبل و بدون رعایت پیش نیاز اخذ و بگذرانند اگر سیستم اجازه انجام این کار را به آنها نمی دهد باید به کارشناس رشته خود مراجعه کنند.
۶- چنانچه برای دانشجویان نیمسال آخردرس یا دروسی ارائه نشده باشد ، این افراد بایستی در زمان انتخاب واحد نسبت به انتخاب واحدهای ارائه شده اقدام نموده و سپس با مراجعه به کارشناس رشته تقاضای خود را برای ارائه دروس باقیمانده بدهند تا در زمان حذف و اضافه نسبت به ارائه آنها اقدام گردد.
 

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سقف مجاز انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)