تقاضای تغيير رشته حداقل شش هفته پيش از شروع نيم سال تحصیلی بايد باشد. بعد از اقدام به تغییر رشته ، در صورت موافقت يا تغيير رشته و ثبت نام در رشته جديد حق بازگشت به رشته قبلی را وجود ندارد و تا زمانی كه با تغيير رشته دانشجو موافقت نشده دانشجو باید در رشته قبلی ثبت نام کند.

 

آیا می دانید شرایط تغییر رشته در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

گاهی اوقات دانشجویان از رشته تحصیلی خود به دلایل مختلفی رضایت ندارند و یا حین تحصیل علاقه اولیه خود را از دست می دهند و به فکر تغییر رشته می افتند. دانشجویانی که مایل به انتخاب رشته هستند و یا می خواهند مطلع شوند که شرایط تغییر رشته در دانشگاه پیام نور چیست؟ و یا از شرایط ثبت نام و لیست رشته های فراگیر پیام نور  آگاه شوند می توانند با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

شرایط تغییر رشته در دانشگاه پیام نور چیست؟

 

 

 

 

 

شرایط تغییر رشته در دانشگاه پیام نور 

 

 

تغییر رشته در دانشگاه پیام نور یک بار و فقط در دوره کارشناسی ممکن است و دانشجویان کارشناسی ارشد امکان تغییر رشته ندارند. دانشجویان پیام نور به دو روش امکان تغییر رشته دارند.

در روش اول که دانشجویان در کنکور سراسری شرکت کرده اند ، باید حداقل 12 واحد درسی گذرانده باشد، درس های پيش دانشگاهی و معادل سازی شده جزو 12 واحد محسوب نمی شود.

 

روش اول:

 

دانشجویان دوره كاردانی و كارشناسی پیوسته با داشتن شرایط زیر می توانند از یك رشته یا گرایش به رشته یا گرایش دیگر تحصیلی در آن گروه آزمایشی یا در یك گروه آزمایشی دیگر و در همان مركز / واحد تغییر رشته یا گرایش دهند .
1 : رشته یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان مركز / واحد وجود داشته باشد.
2 : نمره اكتسابی دانشجو در آزمون سراسری از نمره كشوری آن رشته یا گرایش کمتر نباشد.
3 : دانشجو حداقل یك نیمسال تحصیلی و حداقل ۱۲ واحد درسی (غیر دروس جبرانی) را گذرانده باشد.
4 : ادامه تحصیل دانشجو در سنوات مجاز باقیمانده ممکن باشد.
5 : مركز / واحد و شورای آموزشی استان موافقت نمایند.
6 : تغییر رشته گرایش فقط برای یك بار و در همان مقطع ممکن است.

 

روش دوم:

 

در صورت داشتن شرایط زیر امکان تغییر رشته برای کلیه دانشجویان کارشناسی پیام نور ورودی کنکور سراسری ، فراگیر و بدون آزمون ( سوابق تحصیلی ) وجود دارد:
1 : دانشجویان گروه آزمایشی علوم انسانی و هنر در صورت گذراندن حداقل ۱۲ واحد درسی با معدل ۱۴ و بالاتر می توانند در داخل گروه آزمایشی علوم انسانی و هنر در مركز/ واحد محل تحصیل تغییر رشته دهند.
2 : دانشجویان گروه ازمایشی علوم ریاضی و علوم تجربی با گذراندن حداقل ۱۲ واحد درسی با معدل ۱۴ و بالاتر می توانند به كلیه رشته های فعال در مركز / واحد محل تحصیل تغییر رشته نمایند.
3 : در صورتی كه رشته مورد نظر دانشجو در مركز ارائه نمی گردد پس از كسب شرایط تغییر رشته می توانند تقاضای مهمان دائم به مركز مجری رشته نمایند.

 

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه شرایط تغییر رشته در دانشگاه پیام نور چیست؟ با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)