پذیرفته‌شدگان فراگیر کارشناسی‌ارشد دانشگاه که ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند، تا ۵ اسفندماه فرصت دارند تا نسبت به درخواست مهمان اقدام نمایند.

مهمان شدن دانشجو به شرط داشتن رشته در مركز مقصد و با موافقت مراكز مبداء و مقصد انجام می پذيرد. براي اين منظور دانشجو بايد در مهلت اعلام شده درخواست خود را در سيستم جامع گلستان ثبت نمايد.

گاهی اوقات دانشجویان از رشته تحصیلی خود به دلایل مختلفی رضایت ندارند و یا حین تحصیل علاقه اولیه خود را از دست می دهند و به فکر تغییر رشته می افتند. دانشجویانی که مایل به انتخاب رشته هستند و یا می خواهند مطلع شوند که مراحل تغییر رشته پیام نور چیست و یا از شرایط مهمان شدن پيام نور آگاه شوند می توانند با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. 

 

 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

آیا می دانید شرایط ثبت نام و لیست رشته های فراگیر پیام نور  چیست؟

آیا می دانید شهریه متغیر متقاضی مهمان (ترمی، دائمی) چگونه محاسبه می شوند؟

آیا دانشجویان پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور به چه صورت است؟

 

 

 

  تمدید مجدد مهلت درخواست مهمان و تغییر رشته پیام نور

 

 

 

دستورالعمل مهمان و انتقال در دانشگاه پیام نور

 

-مراکز و واحدها در صورتی که دانشجو واجد شرایط زیر باشد نسبت به مهمان موقت یا دائم دانشجو اقدام می کنند.

1- ازدواج دانشجوی دختر در زمان دانشجویی در صورتی که محل اشتغال دائم همسر دانشجو قبل از ازدواج در نزدکترین محل به دانشگاه مقصد باشد.

2- فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده در زمان دانشجویی به طوری که وی به تشخیص مراجع قانونی به عنوان کفیل خانواده شناخته شود.

3- بیماری خاص دانشجو به تایید مراجع ذی صلاح برسد.

4- معلولیت موثر دانشجو که در زمان دانشجویی صورت گرفته باشد.

5- تغییر محل اشتغال دانشجو یا همسر وی به شهر دیگر، در صورتی که مستندات معتبر ارائه شود.

 

6- مهمان شدن از نواحی بالاتر به پایین تر بلامانع است.

7- مهمان شدن دانشجو به سایر دانشگاه های هم گروه به شرط عدم ارائه دروس در نیمسال پایانی (ترم آخر) و موافقیت دانشگاه مبدا و مقصد بلامانع است.

8- دانشجوی متقاضی مهمان و مهمان دائم در دوره کارشناسی باید یک نیمسال تحصیلی و حداقل ۱۲ واحد درسی را در مرکز بین الملل با احتساب نمرات مردودی با معدل ۱۲ گذرانده باشد.

9- دانشجوی متقاضی مهمان یا مهمان دائم باید درخواست خود را حداقل ۴۵ روز قبل از شروع نیمسال تحصیلی مطابق تقویم آموزشی به مرکز بین الملل تحویل دهد.

10- دانشجوی کارشناسی مهمان شده به یکی از مراکز و واحدهای داخل کشور باید ۵۰ درصد شهریه ثابت و متغیر ارزی کشور مبدا را در هر نیمسال تحصیلی به صورت ریالی و به نرخ مرکز مبادلات ارزی در شروع ثبت نام و انتخاب واحد پرداخت کند.

11- دانشجویان دوره کارشناسی که به مراکز و واحدهای داخل کشور مهمان یا مهمان دائم شده اند جهت اخذ مدرک تحصیلی باید مطابق آیین نامه دانشجویان برون مرزی در امتحان جامع مرکز بین الملل شرکت و نمره قبولی کسب کند.

12- پس از موافقت مرکز بین الملل برای مهمان و یا مهمان دائم شدن دانشجو، موضوع در شورای آموزشی استان مقصد مطرح می شود تا نسبت به ثبت نام و اخذ شهریه مربوطه اقدام کنند.

 

 

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تمدید مجدد مهلت درخواست مهمان و تغییر رشته پیام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)