با توجه به اینکه گروهی از اتباع افغانی از سال ها پیش به ایران مهاجرت نموده و مراحل تحصیلی خود را طی کرده اند ، ورود به دانشگاه و کسب مدارک دانشگاهی هم در ادامه ی تکمیل تحصیلات علمی ایشان مدنظر است.

اتباع افغانی که تابعیت ایرانی دارند و در کنکور شرکت کرده اند و یا آن دسته از داوطلبان که سوالاتی در خصوص تابعیت ایرانی یا افغانی و یا نحوه و شرایط پذیرش در دانشگاه پیام نور دارند، می توانند با ما در ارتباط باشند و پاسخ سوالات خود را از مشاوران سامانه صدای مشاور دریافت کنند.

 

 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توانید جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595 

 

 

 

 

 شرایط پذیرش اتباع افغانی در دانشگاه پیام نور

 

 

 

 

شرایط تحصیل اتباع غیر ایرانی دانشگاه پیام نور

 

تحصيل دانشجوی غير ايرانی با كارت اقامت ممنوع است و هر پذيرفته شده پس از دریافت گذرنامه ، و اقامت تحصیلی می تواند از نيمسال بعدی  ثبت نام و ادامه تحصيل دهد. دانشجوی غير ايرانی قبل از تمام شدن مدت اقامت و گذرنامه تحصیلی باید گذرنامه را تا پایان مدت تحصیل خود تمدید کند . بورسيه از سوی وزارت علوم، پس از تاييد مراتب پذيرش ، به مركز آموزشی مورد نظر معرفی و مثل باقی پذيرفته شدگان مراحل اوليه ثبت نام را تکمیل می کنند. پذيرفته شدگان غير ايرانی باید در اولين نيمسال مدارك شناسایی ، گذرنامه و رواديد تحصیلی خود را ارائه کنند. هر يك از پذيرفته شدگان در مقاطع كاردانی ، كارشناسی و كارشناسی ارشد باید معدل کل 14 را در مدارک قبلی خود داشته باشند. حداكثر مدت سنوات مجاز تحصيل دانشجويان غير ايرانی در مقاطع كاردانی ، كارشناسی پيوسته ، كارشناسی ناپيوسته و كارشناسی ارشد در دانشگاه پيام نور به ترتيب 2، 5 ، 2 و 3 سال است. 

 

 

 

 

 

شرایط تحصیل در دانشگاه پیام نور

 

در بین دانشگاه هایی که ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی می نمایند، دانشگاه پیام نور جز کم هزینه ترین دانشگاه ها از لحاظ میزان شهریه می باشد. در دانشگاه پیام نور میزان ساعات کلاس های حضوری بسیار اندک می باشد و به طور کلی حضور در کلاس درس اجباری نبوده و در صورت عدم حضور، استاد قادر به حذف دانشجو و یا کسر نمره بابت غیبت نمی باشد. در دانشگاه پیام نور تمامی امتحانات به صورت هماهنگ کشوری برگزار می گردد یعنی تمامی دانشگاه های پیام نور در تمام نقاط ایران از یک نمونه سوال برای ارزشیابی دانشجویان خود استفاده می نمایند از همین سو به راحتی نمونه سوالات سال های گذشته را می توان دریافت و مطالعه نمود و با نحوه سوالات آشنایی پیدا نمود همچنین دروس عمومی به صورت تستی و گاها آزمون آن به صورت اینترنتی برگزار می گردد. می بایست این نکته را اذعان نماییم که امتحان تمامی دانشجویان از 14 نمره می باشد و 6 نمره آن به حضور در کلاس اختصاص دارد. توجه داشته باشید : در صورتی که داوطلب مایل به حضور در کلاس نباشد نمره نهایی داوطلب بدین صورت محاسبه می گردد که نمره کسب شده توسط داوطلب در آزمون کتبی در عدد 10 ضرب خواهد شد و حاصلضرب مذکور بر عدد 7 تقسیم خواهد شد. عدد حاصل از این محاسبه ی عددی ، نمره نهایی داوطلب بوده و در کارنامه او درج خواهد گردید.

  

 

 

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش اتباع افغانی در دانشگاه پیام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید. 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)