تحصيل دانشجوی غير ايرانی با كارت اقامت ممنوع است و هر پذيرفته شده پس از دریافت گذرنامه ، و اقامت تحصیلی می تواند از نيمسال بعدی  ثبت نام و ادامه تحصيل دهد. دانشجوی غير ايرانی قبل از تمام شدن مدت اقامت و گذرنامه تحصیلی باید گذرنامه را تا پایان مدت تحصیل خود تمدید کند . بورسيه از سوی وزارت علوم، پس از تاييد مراتب پذيرش ، به مركز آموزشی مورد نظر معرفی و مثل باقی پذيرفته شدگان مراحل اوليه ثبت نام را تکمیل می کنند. پذيرفته شدگان غير ايرانی باید در اولين نيمسال مدارك شناسایی ، گذرنامه و رواديد تحصیلی خود را ارائه کنند. هر يك از پذيرفته شدگان در مقاطع كاردانی ، كارشناسی و كارشناسی ارشد باید معدل کل 14 را در مدارک قبلی خود داشته باشند. حداكثر مدت سنوات مجاز تحصيل دانشجويان غير ايرانی در مقاطع كاردانی ، كارشناسی پيوسته ، كارشناسی ناپيوسته و كارشناسی ارشد در دانشگاه پيام نور به ترتيب 2، 5 ، 2 و 3 سال است. 

 

آیا می دانید شرایط پذیرش اتباع خارجی در پیام نور چیست؟

آیا می دانید میزان شهریه اتباع غیر ایرانی در دانشگاه پیام نور چه قدر است؟

 

 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توانید جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595 

 

 

 

 شرايط ثبت‌نام اتباع خارجی در آزمونهای فراگير دانشگاه پيام نور

 

 

 

 

پرداخت حضوری شهریه پیام نور 

 

برای آنکه به صورت حضوری و پرداخت خود را در بانک انجام دهید باید ابتدا به سیستم گلستان مراجعه کنید و از طریق منو آموزش، گزارش های آموزش، شهریه، لیست ها و آمارها، 163 – فرم واریز وجوه دانشگاه – مخصوص دانشجو ، نسبت به پرینت فرم و یا یادداشت مبلغ بدهی ، شناسه قبض ،شناسه پرداخت اقدام کنید. با در اختیار داشتن این سه عدد می توانید بدهی شهریه خود را از طریق مراجعه حضوری به بانک پرداخت کنید. که امن ترین روش پرداخت به همین صورت است. در این روش از پرداخت بدهی شهریه بلافاصله صفر نمی شود و ممکن است از ۲ تا ۷۲ ساعت زمان ببرد ولی معمولا در کمتر از ۲۴ ساعت بدهی در سیستم صفر می شود. 

 

 

 

 

مرخصی تحصیلی در دانشگاه پیام نور

 

1- دانشجو می تواند با ارائه در خواست کتبی در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 3 نیمسال و در دوره های کارشناسی پیوسته 6 نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده نماید.

2- دانشجویی که از معافیت تحصیلی استفاده می کند، می تواند در دوره کاردانی یک نیمسال و کارشناسی دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند. مدت مرخصی تحصیلی جز حداکثر سنوات دانشجو محاسبه می شود. در زمان اخذ مرخصی تحصیلی دانشجو موظف به پرداخت شهریه ثابت می باشد در غیر این صورت عدم مراجعه محسوب می شود.

3- دانشجوی که به عنوان مامور دولت، همسر یکی از کارکنان یا همسر یکی از دانشجویان بورسیه، به خارج اعزام می شوند، می توانند با ارائه حکم و مدارک مستدل علاوه بر مرخصی مجاز از 4 سال مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی با تایید شورای آموزشی استان استفاده کند در این صورت موظف به پرداخت شهریه ثابت می‌باشد.

 

 

 

 

اعتراض به نمرات تشریحی امتحانات پایان ترم پیام نور


دانشجویان دقت داشته باشند که مهلت اعتراض به نمرات امتحانات تستی-تشریحی یک هفته بعد از اعلام نمرات از طریق سایت گلستان امکان پذیر است و در صورت مشاهده نمره تشریحی می توانند تا یک هفته پس از ثبت نمرات توسط استاد، اعتراض خود را در سیستم گلستان ثبت نمایند. اعتراض دست نویس به هیچ عنوان پذیرفته نیست. در خصوص امتحانات پایان ترم، نحوه اعتراض، طبق سنوات گذشته فقط از طریق سایت گلستان ممکن است.

  

 

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرايط ثبت‌نام اتباع خارجی در آزمونهای فراگير دانشگاه پيام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید. 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)