درصدهای مورد نیاز برای قبولی رشته های پیام نور 

 

 

جهت مشاوره تخصصی " درصدهای مورد نیاز برای قبولی رشته های دانشگاه پیام نور " کافیست

 

تماس از تلفن ثابت بدون کد 9099071611

 

شماره ویژه استان تهران 9092301612

 

تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

 

 

 

در حال حاضر دانشگاه پیام نور در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری که همه ساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود، اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

 

کلیه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه علاوه بر شرایط عمومی باید دارای شرایط اختصاصی پیام نور نیز باشند.

 

یکی از راه های پذیرش و جذب دانشجو در این دانشگاه، دوره های فراگیر است، در این دوره ها داوطلب پس از ثبت نام و اخذ دفترچه راهنما و شرکت در چند درس عمومی و اختصاصی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی و پس از احراز شرایط به دانشجوی رسمی تبدیل وضعیت می دهد.

 

این دوره اختصاصاً دوره دانشپذیری نامیده می شود و پس از تبدیل از دانشپذیر به دانشجو می توانند از خدمات آموزشی فوق همانند دانشجویان رسمی بهره مند شونددرحال حاضر این دوره در دو مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد.

 

الف) فراگیر عادی

 

ادامه تحصیل پس از پذیرش همانند دانشجویان آزمون سراسری است کلیه دارندگان مدارک دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی و دارندگان مدارک کاردانی رسمی و بالاتر می توانند از طریق این دوره ادامه تحصیل دهند پذیرش در این دوره همانند سایر دوره ها (بجز طرح چندبخشی) به صورت بومی می باشد.

 

ب) فراگیر آزمون محور و رادیو تلویزیونی (غیرحضوری)

 

در این شیوه بومی بودن دانشجو ملاک نمی باشد.  دانشجو بسیاری از مطالب را از طریق رسانه و رادیو و تلویزیون فراخواهد گرفت. و دانشجو براساس امکانات برای امتحانات پایان نیمسال به یکی از مراکز/واحدها نزدیک به محل سکونت معرفی می شود.

 

ج) آموزش الکترونیکی (مجازی)

 

در این شیوه پذیرش بومی بودن شرط نیست و دانشجو در هر کجای کشور می تواند متقاضی رشته های اعلام شده باشد. دانشجو تحت پوشش دانشگاه استانی خواهد بود و برای آزمون پایان نیمسال به یکی از مراکز معرفی خواهد شد.

 

 

   

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)