زمان و شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

داوطلبان کنکور سراسری 97 جهت شرکت در آزمون و ثبت نام ،ضرورت دارد در مهلت تعیین شده ضمن مطالعه دفترچه راهنما و اطلاعیه های مربوطه ،نسبت به ثبت نام اقدام کنند. به دلیل عدم آگاهی از شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 ، بسیاری از داوطلبان برای ثبت نام کنکور ،دچار سردرگمی می شوند. شرایط شرکت در کنکور 97 به دو قسمت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که متقاضیان شرکت در آزمون، برای ثبت نام باید آن ها را رعایت نمایند.

 

زمان برگزاری آزمون سراسری 97 

 

کنکور سراسری 97 در تیرماه برگزار می شود.که داوطلبان در پنج رشته ریاضی و فنی ،علوم تجربی،ادبیات و علوم انسانی،هنر و زبان های خارجه با یکدیگر به رقابت می پردازند. در ایران قبولی در کنکور سراسری یکی از نقطه های عطف موفقیت می تواند باشد به شرطی که بتوان با توجه به رتبه های کسب شده جایگاه خوبی را به دست آورد. کنکور سراسری می تواند مسیر زندگی افراد را به کلی تغییر دهد،به همین دلیل هر ساله موسسات آموزشی سرمایه گذاری های زیادی برای قبولی دواطلبان صورت می دهند. دواطلبان می بایست حداکثر استفاده را از زمان باقی مانده تا روز برگزاری کنند و برای تمامی دروس منابع کنکور برنامه ریزی دقیقی داشته باشند تا بتوانند موفقیت خود را تضمین کنند زیرا کنکور سراسری در ایران به دلیل تعداد بالای شرکت کننده و محدودیت آموزشی دانشگاه های روزانه رقابت چشمگیری دارد. داوطلبان می بایست دفترچه کنکور سراسری را بادقت مطالعه نمایند و برنامه ریزی کنکور را جدی بگیرند.

 

شرایط عمومی ثبت نام در کنکور 97


1- اعتقاد به اسلام و يا يكي از اديان تصريح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران.
2- ملتزم بودن به احكام عملی اسلام.
 1-2-ملاك وضع كنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است.
 2-2-اقليت های دینی (اديان رسمی) مندرج در قانون اساسی، از اين شرط مستثنی هستند.
3- عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ايران.
 1-3-در صورتی كه داوطلب سابقاً با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، بايد تغيير نظر او احراز شود.
4- نداشتن سابقه عضويت در ساواك و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
5- عدم احراز فساد اخلاقی.
6- عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصيل يا زمان اشتغال (در صورت اشتغال قبلی).
7- برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتياد به مواد مخدر. 

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97

 

شرایط اختصاصی ثبت نام در کنکور 97

 
1- داشتن یکی از مدارک زیر:
الف) مدارک دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه
ب) گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 31 / 6 / 1397 اخذ شود.
ج) مدارک کاردانی (فوق دیپلم)

2- متقاضیان کنکور 97 که مشغول به تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دوره روزانه هستند ، برای ثبت نام در کنکور ،حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 96 باید از تحصیل انصراف دهند.

3- پذیرفته شدگان کنکور سراسری 96 در دوره روزانه اعم از رشته های متمرکز و نیمه متمرکز در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 97 تنها مجاز به انتخاب دوره های غیر روزانه (شبانه ، نیمه حضوری ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد ، پردیس خودگردان و مجازی) می باشد.

4- دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه) ، مجازی ، نیمه حضوری ، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه (مخصوص آقایان) می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور سراسری 97 ثبت نام کنند. با اعلام نتایج کنکور و مشخص شدن رشته محل قبولی این دسته از داوطلبان ، بدیهی است که باید از رشته محل قبلی خود انصراف دهند. و امکان بازگشت به رشته محل قبلی برای این دسته از داوطلبان پس از انصراف و ثبت نام در رشته محل جدید وجود ندارد.
برای اطلاع از باقی شرایط شرکت در کنکور 97 و مشاوره جهت ثبت نام و برنامه ریزی کنکور می توانید با مشاوران صدای مشاور در تماس باشید.
 

 

 

 

  

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)