با توجه به شرایط خاص تحصیلی که دانشگاه پیام نور دارد مثل عدم اجبار برای حضور در کلاس ، دانشجویان بابت اعتبار مدرک ارشد خود دغدغه دارند که بعد از پایان دوره و کسب مدرک خود آیا با مشکلی مواجه می شوند یا نه؟ برای دانشجویان مسئله این است که در هنگام استخدام مدرک آن ها مورد پذیرش قرار می گیرد یا نه؟ یا برای شرکت در کنکور دکتری و ثبت نام در دانشگاه های تراز اول داخل یا خارج کشور مدرک ارشد آن ها معتبر است یا نه؟

دانشجویانی که می خواهند از میزان اعتبار مدرک کارشناسی ارشد پیام نور مطلع شوند ، می توانند برای کسب اطلاعات دقیق با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و از شرایط و ضوابط دانشگاه پیام نور آگاه شوند. 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 اعتبار مدرک کارشناسی ارشد پیام نور

 

فرق بین پذیرش از طریق آزمون سراسری با فراگیر پیام نور

 

هر دو گروه برای ورود به دانشگاه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش می شود و از معافیت نظام وظیفه ، برخوردارند . برنامه های درسی هر دو گروه مشابه بوده ، ولی پذیرفته شدگان فراگیر ، یک نیم سال تحصیلی جلوتر بوده و واحدهای نیم سال اول تحصیلی را در دوره دانشپذیری گذرانده و در امتحانات وردودی نمره لازم را کسب نمودند . اعتبار وضعیت فارغ التحصیلان هر دو گروه ، برای ادامه تحصیل یکسان است اما برای اشتغال برخی سازمان ها مدارک فارغ التحصیلان فراگیر را قبول نمی کنند.

 

آیا مدرک دانشگاه پیام نور معتبر است؟


مدارک دانشگاه پیام نور مانند مدرک دانشگاه های سراسری-دولتی توسط یک مرجع یعنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری صادر می گردد. لذا مدارک پیام نور جزو مدارک رسمی و معتبر سیستم آموزشی عالی کشور ایران می باشد و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است . همچنین با توجه به معتبر بودن این دانشگاه ، ارگان ها در صورت نیاز ، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند. این دانشگاه جز دانشگاه ها دولتی محسوب می شود و هیچ دغدغه و مشکلی برای ادامه تحصیل و اشتغال دانشجویان پیام نور وجود ندارد . برای اعتبار مدرک در خارج از کشور در درجه اول ، اعتبار دانشجو و عملکرد و فعالیت ها وی مهم است . ولی بستگی به دانشگاه و کشور مقصد نیز دارد . دانشگاه های برخی کشور های اروپایی نسبت به پذیرش مدرک پیام نور سختگیر تر هستند اما دانشگاه های هند ، مالزی ، فرانسه، آمریکا و استرالیا شرایط ساده تری دارند. همچنین دانشگا ه های ترکیه مدارک دانشگاه پیام نور را فاقد اعتبار می دانند. در مورد استخدام برخی از سازمان ها دولتی پذیرش نظیر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در شرایط ثبت نام برای آزمون استخدامی خود ذکر کرده اند که مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با درج پذیرش از طریق آزمون سراسری و با ذکر معدل کل صادر گردیده باشد. لذا این سازمان ها با استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور که از طریق آزمون سراسری پذیرش شده اند مشکلی ندارند.

 

  

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتبار مدرک کارشناسی ارشد پیام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)