نظام آموزشی پیام نور به روش حضوری نیست و در هر سال تحصیلی این موضوع باید به دانشجویان تازه وارد اعلام شود تا بدانند کلاس به روش نظام سنتی تشکیل نمی شود. آموزش در این دانشگاه بر اساس کتاب و دانشجو است.

آیا از چگونگی گذراندن درس دانش خانواده و جمعیت دانشگاه پیام نور مطلع هستید؟

آیا می دانید، دانشگاه پیام نور چه شیوه های آموزشی دارد؟

آیا می دانید شرایط پذیرش دانشجو در دوره های مختلف پیام نور چیست؟

دانشجویانی که می خواهند از نحوه گذراندن درس دانش خانواده و جمعیت دانشگاه پیام نور آگاهی پیدا کنند و یا سوالاتی در خصوص ثبت نام و لیست رشته های فراگیر پیام نور دارند، می توانند با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

 

نحوه گذراندن درس دانش خانواده و جمعیت دانشگاه پیام نور

 

 

 

درس دانش خانواده و جمعیت دانشگاه پیام نور

 

دانشجویان پیام نور در هر ترمی که باشند می توانند درس دانش خانواده و جمعیت را بگذرانند. دانشجویانی که قبلا درس یک واحدی جمعیت و تنظیم خانواده را در هر ترمی گذرانده اند، دیگر نیازی نیست درس ۲ واحدی دانش خانواده و جمعیت را بگذرانند. درس " دانش خانواده و جمعیت " از سال تحصیلی ۹۳-۹۲ براساس مصوبه وزارت علوم جایگزین درس یک واحدی " جمعیت و تنظیم خانواده " شده است . درس دانش خانواده و جمعیت که از آن موقع به بعد درسی ۲ واحدی شد ابهاماتی را در پیام نور برای دانشجویان و حتی کارشناس رشته های پیام نور در مورد نحوه گذراندن آن بوجود آورد.

 

 

 

شرایط پذیرش دانشجو در دوره های فراگیر پیام نور 

 

یکی از راه های پذیرش و جذب دانشجو در این دانشگاه، دوره های فراگیر است، در این دوره ها داوطلب پس از ثبت نام و اخذ دفترچه راهنما و شرکت در چند درس عمومی و اختصاصی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی و پس از احراز شرایط به دانشجوی رسمی تبدیل وضعیت می دهد. این دوره اختصاصاً دوره دانشپذیری نامیده می شود و پس از تبدیل از دانشپذیر به دانشجو می توانند از خدمات آموزشی فوق همانند دانشجویان رسمی بهره مند شوند.درحال حاضر این دوره در دو مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد.

 

الف) فراگیرعادی

 

ادامه تحصیل پس از پذیرش همانند دانشجویان آزمون سراسری است. کلیه دارندگان مدارک دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی و دارندگان مدارک کاردانی رسمی و بالاتر می توانند ازطریق این دوره ادامه تحصیل دهند پذیرش در این دوره همانند سایر دوره ها (بجز طرح چندبخشی) به صورت بومی می باشد.

 

 

ب) فراگیر آزمون محور و رادیو تلویزیونی (غیرحضوری)

 

دراین شیوه بومی بودن دانشجو ملاک نمی باشد. دانشجو بسیاری از مطالب را از طریق رسانه و رادیو و تلویزیون فراخواهد گرفت. و دانشجو بر اساس امکانات برای امتحانات پایان نیمسال به یکی از مراکز/واحدها نزدیک به محل سکونت معرفی می شود.

 

 

ج) آموزش الکترونیکی(مجازی)

 

در این شیوه پذیرش بومی بودن شرط نیست و دانشجو در هر کجای کشور می تواند متقاضی رشته های اعلام شده باشد. دانشجو تحت پوشش دانشگاه استانی خواهد بود و برای آزمون پایان نیمسال به یکی از مراکز معرفی خواهد شد.

  

 

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه گذراندن درس دانش خانواده و جمعیت دانشگاه پیام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)