حضور در کلاس های پیام نور اختیاری می باشد. حضور در کلاس های الکترونیکی هم مانند کلاس های حضوری اختیاری است؛همه کلاس های الکترونیکی ضبط می شود و هر زمان که دانشجو بخواهد می تواند دریافتش کند.

آیا می دانید نحوه آموزش الکترونیکی در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

آیا می دانید، دانشگاه پیام نور چه شیوه های آموزشی دارد؟

آیا می دانید شرایط پذیرش دانشجو در دوره های مختلف پیام نور چیست؟

دانشجویانی که می خواهند بدانند آموزش الکترونیکی در دانشگاه پیام نور چیست؟ و یا سوالاتی در خصوص ثبت نام و لیست رشته های فراگیر پیام نور دارند، می توانند با مشاوران تلفن صدای مشاور تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره دانشگاه پیام نور با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

 

آموزش الکترونیکی در دانشگاه پیام نور چیست؟

 

 

 

 آموزش الکترونیکی دانشگاه پیام نور

 

۱- کد دروس الکترونیکی با گروه ۹۰ تا ۹۸ ارائه می گردد.

۲- چنانچه درسی با هر دو کد عادی (معمولی غیر الکترونیکی) و الکترونیکی ارائه شده باشد دانشجو می تواند به صورت اختیاری آن درس را به صورت عادی (معمولی غیر الکترونیکی) و یا به صورت الکترونیکی اخذ کند و اگر فقط برای آن درس کد الکترونیکی ارائه شده است دانشجو صرفاَ می تواند آن درس را به صورت الکترونیکی اخذ نماید.

۳- کلاس های که الکترونیکی ارائه می شود توسط استان قطب هر رشته تشکیل می شود. 

۴- دانشجو ابتدا باید از طریق نام کاربری (شماره دانشجویی) و گذرواژه (کد ملی) وارد سامانه آموزش الکترونیکی پیام نور بشود تا بتواند از کلاس های الکترونیکی استفاده کند.

 

 

 

راهنمای استفاده از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی پیام نور

 

 

1. از مرورگر Firefox یا Google Chrome استفاده کنید.

2. اگر از Google Chrome استفاده می کنید نیازی به Flash Player نیست، و اگر می خواهید Firefox نصب کنید باید آخرین نسخه Flash Player نصب شود. 

3. از آخرین نسخه نرم افزار Adobe Addin استفاده کنید. نسخه قدیمی Adobe Connect Addin را پاک کنید، مرورگرهای باز روی سیستم خود را ببندید ، نرم افزار Adobe Connect Addin را دانلود و نصب کنید و در آخر سیستم خود را Reset کنید.

4. اساتید و دانشجویان برای به اشتراک گذاری فایل در کلاس های الکترونیکی باید این نرم افزار را بر روی سیستم خوب نصب کنند. 
5. برای نوشتن مطلب در کلاس الکترونیکی ابتدا باید فایل کیبورد فارسی جدید را دانلود و فایل را از حالت زیپ خارج کرده و با کلیک روی فایل setup مراحل نصب را ادامه دهید، پس از پایان نصب برنامه، در سمت چپ پایین صفحه ویندوز بر روی زبان فارسی کلیک و بعد از انتخاب بر روی علامت کیبورد کنار زبان فارسی کلیک نمایید و Persian font را انتخاب کنید.

6- برای کلیه کلاس های الکترونیکی مثل دروس عادی نمره میان ترم قابل اعمال بوده و نحوه اعمال نمره میان ترم و چگونگی شرکت در امتحان میان ترم در موعد تشکیل کلاس های الکترونیکی از سوی اساتید مربوطه به دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد.

7- منابع دروس الکترونیکی دقیقاً همان منابع درسی مربوط به سایر دانشجویان می باشد و برای همه دانشجویان (چه الکترونیکی چه غیر الکترونیکی) باید استفاده گردد.

8- دانشجویان عادی (غیر الکترونیکی) که دروس الکترونیکی را انتخاب نموده اند و در وضعیت انتخاب واحد خود (به دلیل اینکه تعداد دانشجویان ثبت نامی در این دروس کمتر از 6 نفر است) در سامانه گلستان با پیغام خطا مواجه هستند، لازم است فورا نسبت به حذف درس الکترونیکی خود و اخذ همان درس به صورت عادی (غیر الکترونیکی) اقدام نمایند.

 

 

   

  

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آموزش الکترونیکی در دانشگاه پیام نور با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

 

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)