تخمین رتبه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

 

 

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

می توان جهت مشاوره با تلفن ثابت و بدون کد در سراسر

کشور باشماره 9099071611 تماس بگیرید.

تماس همه روزه از ساعت 8 تا 12 شب

حتی روزهای تعطیل

 تماس از موبایل های همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

 

 

رتبه اصلی هر داوطلب بعد از ارزیابی نهایی در سهمیه های مربوط به خود محاسبه می شود. داوطلبان برای اطلاع از میزان سهمیه ها باید با دانلود دفترچه کارشناسی ارشد در قسمت سهمیه ها تمامی نکات ذکر شده را با دقت مطالعه نمایند. داوطلبان واجد شرایط که مایلند از سهمیه رزمندگان، جهادگر رزمنده یا بسیجی فعال (ماده 201 ) استفاده نمایند لازم است به مراکز سپاه (رزمندگان به محل پرونده سابقه جبهه و اعضاي فعال بسیجی به حوزه هاي مقاومت) مراجعه و نسبت به درخواست استفاده از سهمیه و دریافت کد رهگیري 12 رقمی اقدام نمایند. بدیهی است درج کد رهگیري در بند 24 فرم ثبت نام اینترنتی الزامی می باشد. آن دسته از رزمندگان که داراي کارت سابقه جبهه بوده و محل سکونت فعلی آنها با محل بایگانی پرونده تغییر کرده است نیاز به مراجعه به محل پرونده سابقه جبهه ندارند و می توانند در محل سکونت فعلی با در دست داشن کارت سابقه جبهه اقدام لازم را به عمل آورند.

تذکر : سهمیه رزمندگان صرفاً جهت استفاده شخص رزمنده بوده و همسر و فرزندان این عزیزان مشمول این امتیاز نمی باشند.

 

 

 

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 

 
زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حدودا هر سال در آذر ماه هم زمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری شروع می شود. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ، و یا داوطلبانی که در حال اتمام دوره لیسانس هستند می توانند در این آزمون ثبت نام می کنند. دانشجویان برای ثبت نام در این آزمون باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.پس از ورود به سایت در بخش کارشناسی ارشد وارد شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. افرادی که داوطلب ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد آزاد هستند باید ابتدا اقدام به دانلود دفترچه کارشناسی ارشد آزاد نمایند و ضمن مطالعه دقیق نکات ذکر شده در آن از شرایط ثبت نام بدون کنکور در مقطع ارشد آگاه شوند.

 

 

 

 

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد

 
در مقطع تحصیلات تکمیلی افراد برای ثبت نام در رشته ای خاص با دانلود دفترچه آن نسبت به منابع آزمون کارشناسی ارشد آزاد آگاهی می یابند و اگر مایل به ثبت نام بدون آزمون مقطع ارشد هستند، می توانند با مشاهده لیست رشته های بدون کنکور برای ثبت نام خود با کمک مشاوران کنکور از شرایط تحصیل بدون آزمون ارشد و یا انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اقدام نمایند. برای اطلاع از لیست رشته های کارشناسی ارشد آزاد و یا مشاوره جهت معرفی رشته های کارشناسی ارشد آزاد و هر سوالی که در مورد با ورود به دانشگاه آزاد دارید می توانید با ما در ارتباط باشید.
 
 

    


 

 

 

میزان سهمیه رزمندگان در قبولی دانشگاه آزاد

 

آن دسته از جهادگران رزمنده که سوابق جبهه داوطلبانه آنها به سپاه منتقل شده لازم است به مراکز سپاه مراجعه و کد رهگیري دریافت و در بند 24 فرم ثبت نام اینترنتی وارد نمایند . سایر داوطلبان واجد شرایط که مایلند از سهمیه جهادگر رزمنده استفاده نمایند موظفند حداکثر تا 10 روز پس از ثبت نام در پایگاه اینترنتی مرکز آزمون با همراه داشتن شماره پرونده ثبت نامی به مراکز جهاد کشاورزي جهت تهیه و تأیید فرم سهمیه مراجعه نمایند و سریعاً آن را به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ارسال نمایند . این گونه داوطلبان الزامی به دریافت و درج کد رهگیري ندارند. داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، جهت برخورداري از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته در حد ظرفیت مصوب سهمیه ها، می بایستی %95 نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادي (بدون سهمیه ) را کسب نمایند. کد رهگیري دریافتی از مراکز سپاه براي هر یک از آزمون ها مجزا است لذا متقاضیان با در اختیار داشتن کد رهگیري صادره جهت سایر آزمون هاي دانشگاه آزاد اسلامی و یا سازمان سنجش آموزش کشور امکان بهره مندي از امتیاز سهمیه در این آزمون را نخواهند داشت و لازم است بدین منظور کد جداگانه اي دریافت نمایند. براساس تبصره ذیل ماده واحده اصلاحیه قانون مورد اشاره در بالا، واجدین شرایط فقط یک بار حق استفاده از سهمیه فوق الذکر را در صورت قبولی و ثبت نام دارند. بنابراین چنانچه داوطلبان سهمیه بسیجی فعال و رزمندگان عزیز یک بار از سهمیه براي ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور و یا دانشگاه آزاد اسلامی در هریک از مقاطع تحصیلی استفاده کرده و ثبت نام نموده باشند حق استفاده مجدد از آن را ندارند. در این مورد رزمندگانی که مدت خدمت داوطلبانه آنان در مناطق عملیاتی بیش از 6 ماه باشد به ازاي هر شش ماه خدمت اضافی یک بار دیگر حق استفاده از سهمیه را خواهند داشت. آن دسته از داوطلبان واجد شرایط جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران (با عنوان سهمیه ایثارگران) شامل آزادگان و همسر و فرزند آنان، جانبازان و همسر و فرزند جانبازان 25 % به بالا و همسر و فرزند شهدا، جهت بهره مندي از سهمیه مصوب می بایستی سهمیه مورد درخواست خود را در بند 23 فرم اطلاعات فردي ثبت نام اینترنتی آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته وارد نمایند و الزامی به دریافت کد رهگیري ندارند.

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تخمین رتبه کارشناسی ارشد آزاد 96|تخمین رتبه کنکور (آزمون ) کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

امضا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611

تماس با خط همراه اول 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)